Zakladatel investiční skupiny DRFG David Rusňák


Zakladatel investiční skupiny DRFG David RusňákDavid Rusňák

David Rusňák je zakladatelem investiční skupiny DRFG, která v roce 2011 zastřešila všechny společnosti, v nichž v té době držel majoritní podíl. V dnešní době David Rusňák udává směr dalšímu vývoji investiční skupiny a neustále vyhledává nové příležitosti k dalším investicím.

David Rusňák je podnikatel, filantrop a mecenáš a je majoritním akcionářem investiční skupiny DRFG neboli David Rusňák Family Group. Ta se zaměřuje především na investice do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb. Za rok 2018 vykázala skupina konsolidovaná aktiva přesahující částku 7,36 miliardy korun a konsolidované výnosy přes 3,84 miliardy korun. Do bohatého portfolia skupiny patří mimo jiné i zakázkové krejčovství Galard nebo biofarma Podchřibí.

 

Než vznikla společnost DRFG

David Rusňák pochází z malé slovácké vesničky Labuty nedaleko Kyjova. Své první vydělané prostředky nejprve investoval do obchodu se stavební chemií a do vývoje softwaru pro sklady a továrny, který je stále velmi úspěšný. V roce 2011 založil investiční skupinu DRFG, která se pohybuje ve světě financí, a je také zřizovatelem úspěšného investičního fondu zaměřeného na komerční nemovitosti. Fond spravuje lichtenštejnská společnost CAIAC Fund Management.

David Rusňák vzhledem ke svým rozsáhlým dobročinným aktivitám inicioval také vznik Nadace DRFG a provozuje i online ekonomický magazín Peak.cz. Je velkým gurmánem i milovníkem života, je ženatý a má syna. Velmi rád cestuje, miluje dobré jídlo a pití. Vyznává rakousko-uherskou kuchyni, na kterou se ostatně také specializuje jeho restaurace s názvem Konfit restaurant. Investuje také do umění, především do obrazů českých malířů.

 

5 zajímavostí o Davidu Rusňákovi:

  • je majoritním akcionářem investiční skupiny DRFG
  • je podnikatel, ale také mecenáš
  • podporuje sportovní, kulturní a charitativní organizace
  • inicioval vznik Nadace DRFG
  • nejraději má rakousko-uherskou kuchyni

 

Libli – nová značka na trhu

Telekomunikace jsou jedním z hlavním pilířů investic DRFG. Mnohaleté akviziční úsilí přineslo výsledky v podobě nového internetového operátora nazvaného Libli. Nová značka vznikla právě konsolidací lokálních poskytovatelů telekomunikačních služeb, kteří už patřily do portfolia skupiny. Díky tomu na trh vstoupil jeden z největších internetových operátorů v České republice, který obsluhuje bezmála sto tisíc zákazníků, o něž se stará téměř 800 zaměstnanců. Začátkem roku 2019 došlo k plánovanému exitu společnosti Libli.

Významných úspěchů dosáhla skupina také v oblasti nemovitostí, kde v roce 2018 investovala přes 3 miliardy korun. Největší investicí byl soubor dvanácti obchodních zón umístěných napříč celou Českou republikou, také retail park na okraji Litoměřic a historický dům v Údolní ulici v Brně.

Posílila také finanční divize DRFG Finance, která do svého portfolia zase začlenila několik finančně poradenským firem a stěžejním přírůstkem byl především online srovnávač finančních produktů ChytryHonza.cz. Dlouhodobé a stabilní zhodnocení nabízí klientům také nemovitostní fond CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND, jehož výnos se pohybuje v rozmezí 4–5 %. A otevřen je téměř komukoliv, nejnižší částka kterou je možné investovat je 500 korun.

 

Posílení růstu DRFG

Ve svém úsilí a růstu nebude skupina DRFG polevovat ani v letošním roce. Nové podněty jí k tomu jistě dá dvojice nových tváří, která posílila představenstvo. Jeho  předsedou dál zůstává David Rusňák, místopředsedou se stal Pavel Vyhnálek a dalším novým členem je Pavel Fráňa. Oba mají za sebou dlouholetou práci na vysokých pozicích pro významné investiční skupiny.

Skupina nepolevuje ani v podpoře sportovních a kulturních aktivit, kde stěžejní zůstává partnerství s hokejovým klubem Kometa Brno, které se navíc rozšířilo o generální partnerství se značkou CZECH FUND. Ta je zároveň hlavním partnerem vynikající české tenistky Karolíny Plíškové.

Mezi významná partnerství DRFG patřil v letech 2014-2019 mezinárodní hudební festival JazzFestBrno a cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba. Neméně významné partnerství skupiny zaujímá také mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Nadace DRFG zase podporuje festival Meeting Brno, ale také projekt na podporu finanční gramotnosti mládeže, a pomáhá také mladým lidem z dětských  domovů nebo pěstounské péče, aby se po odchodu začlenili do společnosti. Skupina ale bude pomáhat a podporovat ještě mnoho dalších dobročinných akcí a to během celého roku 2019.

David Rusňák

Souhlasím s užitím cookies pro marketingové účely. Více informací zde.