Zakladatel investiční skupiny DRFG David Rusňák


David Rusňák je zakladatelem investiční skupiny DRFG. Mateřská společnost DRFG a. s. v roce 2011 zastřešila všechny společnosti, ve kterých v té době držel majoritní podíl. V dnešní době David Rusňák udává směr dalšímu vývoji investiční skupiny a neustále vyhledává nové příležitosti k dalším investicím.

David Rusňák Family Group

David Rusňák je podnikatel, filantrop a mecenáš a je majoritním vlastníkem investiční skupiny DRFG neboli David Rusňák Family Group. Ta se zaměřuje především na investice do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb. Za rok 2018 vykázala skupina konsolidovaná aktiva přesahující částku 7,3 miliardy korun a konsolidované výnosy přes 3,8 miliardy korun. Do bohatého portfolia skupiny patří mimo jiné i zakázkové krejčovství Galard nebo biofarma Podchřibí.

Než vznikla společnost DRFG

David Rusňák pochází z malé slovácké vesničky Labuty nedaleko Kyjova. Nejprve své první vydělané prostředky investoval do obchodu se stavební chemií a do vývoje softwaru pro sklady a továrny, který má velký úspěch. Své aktivity v podnikání David Rusňák v roce 2011 zastřešil založením investiční skupiny DRFG. Ta se pohybuje ve světě financí, je zřizovatelem úspěšného investičního fondu zameřeného na komerční nemovitosti, který spravuje lichtenštejnská společnost CAIAC Fund Management. Pro jeho rozsáhlé dobročinné aktivity inicioval vznik Nadace DRFG. Dále provozuje online ekonomický magazín Peak.cz.

David Rusňák je milovníkem života

David Rusňák je velkým gurmánem i milovníkem života. Je ženatý a má syna. Velmi rád cestuje, miluje dobré jídlo a pití. Vyznává rakousko-uherskou kuchyni, na kterou se ostatně také specializuje jeho restaurace s názvem Konfit restaurant. Také investuje do umění, především jde o výjimečné obrazy. Investiční skupina DRFG podporuje primárně vlastní region. Vytváří nová pracovní místa, podporuje studenty i mnoho sportovních a kulturních aktivit. Asi nejvýraznějším partnerstvím je podpora hokejové Komety Brno, která v poslední době dosahuje špičkových výsledků. Podporuje i festivaly Meeting Brno a JazzFestBrno.

Souhlasím s užitím cookies pro marketingové účely. Více informací zde.